حوزه انرژی – نفت و گاز

در بخش انرژی، صنعت نفت و گاز همچنان مهمترین منبع تامین انرژی و تامین‌کننده مواد اولیه برای بسیاری از صنایع دیگر است. به دلیل اهمیت و رقابت جهانی موجود بر منابع این صنعت، همواره تلاش‌های فناورانه بسیاری برای بهبود سازوکارهای موجود در آن معرفی شده است. این بهینه‌سازی‌ها تنها محدود به زیرساخت‌های فیزیکی نیست و مواردی نظیر اکوسیستم فکری، مدل‌های کسب‌وکار و سیستم‌های مدیریت دارایی را نیز در برمی‌گیرد. مشابه با هر مسئله دیگر، در اینجا نیز برای ارتقای سطح فعلی صنعت بحث داده‌محوری مطرح است.
به دلیل پیچیدگی‌های فراوان موجود در مراحل مختلف صنعت نفت و گاز، از اکتشاف تا رهاسازی، همواره حجم وسیعی از داده‌های بزرگ تولید می‌شود. در واقع این بخش، صنعتی است که برای چندین دهه تمام انواع داده‌ها را پوشش داده است؛ چرا که در مدیریت دارایی‌ها و اجرای عملیات خود تصمیم‌گیری بر اساس وضعیت موجود و اطلاعات دریافتی از داده‌ها ضرورت دارد.

به بیان دیگر، شرکت‌های صنعت نفت، ریسک‌گریز هستند و به دلیل ماهیت تجارت خود از استانداردهای ایمنی سختگیرانه برخوردار هستند. هیچ یک از این شرکت‌ها نمی‌توانند بدون فرایندهای تصمیم‌گیری مناسب که به‌شدت به فناوری‌ها، تجربه و تجزیه‌وتحلیل داده‌های کافی متکی هستند، فعالیت کنند.
در همین راستا دایوتک با هدف ارتقا سطح داده‌محوری در صنایع ایران و با علم به اهمیت این حوزه و همچنین تغییرات الگوی تقاضای نفت و گاز در حوزه‌های بالادستی و پایین‌دستی، تلاش کرده است تا در سناریوهای مختلف و متناسب با چالش‌های مشتریان خود، مسیر داده‌محور شدن و استفاده از داده‌ها به‌منظور شناسایی مشکلات و ارائه راه‌حل را تسهیل نماید.

نقاط قوت دایوتک در حوزه انرژی – نفت و گاز

دستیابی به دانش تخصصی مورد نیاز پروژه

توانایی اعضای دایوتک در شناسایی و طرح سناریوهای مختلف، به منظور درک بهتر مسئله و روش‌های حل آن

توانایی تبدیل راه‌حل‌های ارائه شده به محصولات قابل استفاده برای شرکت‌ها

همکاران دایوتک در این صنعت