معرفی دایوتک

تحلیل داده پیشرفته در مقیاس صنعتی

داستان دایوتک

روزی روزگاری در هلدینگ بنتک، دایوتک با هدف داده‌محور کردن صنایع ایران شکل گرفت. داستان ما به چندین سال قبل از شکل‌گیری شرکت نوپا دایوتک در سال 1400 برمی‌گردد. در آن سال‌ها، ما چندین سال مشغول انجام پروژه‌های تحلیل داده‌ای در موضوعات مختلف، مخصوصاً حوزه انرژی (شامل صنایع آب، گاز و …) بودیم. این تجربیات ما را به این شناخت رساند که لازمه صنایع حیاتی ایران، ارتقاء سطح بلوغ داده‌ای و هوشمندسازی آن‌ها به کمک راهکارهای هوش‌مصنوعی است. ما نیز عزم خود را جزم کردیم که به عنوان یک پیشرو، به سازمان‌ها و صنعت‌های مختلف کمک کنیم تا به سرعت و با خیال آسوده به سمت هوشمندسازی خود حرکت کنند.

خدمات دایوتک

در دایوتک، ما به سازمان‌ شما کمک می‌کنیم که از داده‌هایتان به بهترین شکل برای کشف بینش جدید و بهبود تصمیمات و فرایندهای عملیاتیتان استفاده کنید. استفاده از راهکارهای هوش‌مصنوعی در محیط‌های صنعتی چالش‌های به خصوصی دارد که باعث می‌شود هر شرکت تحلیل داده‌ای نتواند در این حوزه فعالیت کند. از جمله این چالش‌ها می‌توان به محدودیت‌های زیرساختی، لزوم مقیاس‌پذیری، پاسخ‌دهی سریع و پایش و بهبود مداوم دقت سامانه اشاره کرد. هدف دایوتک، حل این چالش‌ها از طریق ارائه راهکارهای اختصاصی برای هر صنعت و استخراج بینش به صورت real-time در قالب یک رابط کاربری بسیار ساده است. در سوی دیگر، اگر سازمان شما از لحاظ کیفیت داده‌ای در سطح مطلوبی برای اعمال راهکارهای هوش‌مصنوعی قرار ندارد، ما در کنار شما هستیم تا با اعمال یکسری سازوکارها، کیفیت داده‌های شما را به سطح مطلوبی برسانیم.

چشم‌انداز

ایجاد جامعه داده‌محور و هوشمند

ماموریت

ما به صنعت انرژی و صنایع تولیدی کمک می‌کنیم تا از گنجینه داده‌های خود که روز به روز بر حجم و تنوع آن‌ها افزوده می‌شود، به نحو بهینه استفاده کنند و با شفاف‌سازی وضعیت، بهبود فرایند تصمیم‌گیری و بهبود عملیات، بهره‌وری را افزایش دهند. به عبارتی به آن‌ها کمک می‌کنیم تا از داده‌های خود خلق ارزش کنند. ماموریت ما، تسریع فرایند تحول صنایع به سمت هوشمندی از طریق راهکارهای داده‌محور و هوش‌مصنوعی است. ماموریت دیگر دایوتک، ایجاد ارتباط سازنده بین صنعت و دانشگاه با هدف بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای حوزه هوش‌مصنوعی و آماده‌سازی استعدادهای برتر دانشگاهی برای فعالیت در صنعت است.