کنترل و پیش بینی کیفیت تولید

بازدهی یک خط تولید با کیفیت و سالم بودن خروجی‌های آن رابطه مستقیمی دارد. اگر تعداد خروجی‌های معیوب یک خط تولید زیاد باشد، بهره‌وری آن خط نیز کاهش پیدا می‌کند. در بعضی شرایط حتی ممکن است خروجی یک بخش تولیدی، ورودی یا خوراک یک بخش دیگر در همان کارخانه باشد. در این صورت اگر خروجی یک واحد معیوب باشد، بقیه خط تولید هم با مشکل مواجه خواهد شد. امروزه با استفاده از راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توان عملیات تایید کیفیت خروجی خطوط را خودکار کرد. علاوه بر آن، می‌توان با تعیین پارامترهای ورودی یک خط تولید، کیفیت خروجی آن را پیش‌بینی کرد تا احتمال تولید محصول معیوب و بی‌کیفیت به حداقل برسد.

مشکلات استفاده از روش‌های سنتی

گستردگی خط تولید

در صورتی‌که تعداد تولیدات بسیار زیاد باشد، امکان بررسی همه آن‌ها وجود ندارد و بررسی با نمونه‌گیری انجام خواهد شد.

فراوانی علل خرابی

ممکن است افت کیفیت محصول در یک خط به عوامل متعددی وابسته باشد که نیروی انسانی توانایی در نظر گرفتن همه آن‌ها را نداشته باشد.

کمبود نیروی متخصص

ممکن است تشخیص قطعه معیوب در مواردی نیاز به افراد متخصص داشته باشد؛ در اینصورت خطوط بزرگ با کمبود نیرو مواجه خواهند بود.

مزایای هوشمندسازی فرایند کنترل و پیش‌بینی کیفیت

مقیاس‌پذیری

صرفه‌جویی در زمان

ریشه‌یابی خطا

پیشگیری از خروجی معیوب

کنترل و پیش‌بینی کیفیت به عنوان یک راهکار

تیم دایوتک با تکیه بر تجربه پروژه‌های صنعتی و دانش اعضای خود در زمینه هوش مصنوعی، این امکان را دارد تا در کوتاه‌ترین زمان خدمات خود در زمینه کنترل و پیش‌بینی کیفیت را در اختیار شما قرار دهد. درصورت تمایل به استفاده از خدمات و کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

داروسازی

بررسی وجود اشیاء خارجی در مواد دارویی مثل واکسن

فولاد

بررسی اندازه گندله‌ها، کنترل کیفیت خروجی کوره‌ها

پتروشیمی‌ها

کنترل کیفیت خوراک واحدهای مختلف